MÖBLER / Skåp & hyllor / Telefonhylla 8941087
*
nr 894 1087
Telefonhylla
String, längd: 31, höjd: 18
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 19:04:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/5 14:12:26
1
100 kr
12/5 18:59:22
2
Vinnande bud
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skåp string telefonhylla
-
3301 Skåp
1800-tal, senare benställning. Bredd: 71 cm, djup:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:57
*
Telefonhylla
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 1087
Telefonhylla
String, längd: 31, höjd: 18
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/5 14:12:26 | 1 | 100 kr |
12/5 18:59:22 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
12 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skåp string telefonhylla
-
3301 Skåp
1800-tal, senare benställning. Bredd: 71 cm, djup:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:57